Německý výrobce vysokozdvižných vozíků KION Group pokročil ve vývoji inovací, digitalizace
a automatizace a dnes se již může pochlubit dosažením úrovně 4. průmyslové revoluce v oblasti intralogistiky, tedy interních logistických procesů. Firma za to vděčí také svému nejmodernějšímu výrobnímu závodu, který nedávno otevřela v Panattoni Parku Stříbro nedaleko Plzně. Informace zazněly minulý týden na řádné valné hromadě KION Group ve Frankfurtu.
„Intralogistika 4.0 je už v KION Group realitou. Propojením strojů, produktů, procesů a logistiky jsme položili základy pro Průmysl 4.0. Konečným výsledkem je ‚chytrý' dodavatelský a hodnotový řetězec," řekl generální ředitel společnosti KION Group Gordon Riske. Podle něj by však inovace měly vždy vést ke zvýšení efektivity a snížení nákladů pro zákazníky. „Nechceme dělat inovace pro inovace," dodal.
KION Stříbro je chytrou továrnou, která používá nejmodernější IT systémy ke kontrole, monitorování a dokumentaci procesů. Příkladem je výrobní informační systém (MES - Manufacturing Execution System), který pracovníky provází pracovním procesem při montáži zdvihových sloupů a kabin. Zaměstnanci dostávají přímou zpětnou vazbu, co se týče kvality, a díky tomu mohou okamžitě reagovat na případné odchylky. Zároveň mají neustálý přehled nad všemi produkty v rámci výrobních procesů.
Druhý největší světový výrobce vysokozdvižných vozíků a skladové techniky se posunul v inovacích také díky nedávné akvizici belgické značky Egemin Automation a amerického systémového integrátora Retrotech. Díky nim již pokrývá celé spektrum řešení automatizace. Vozíky značky Linde série Matic lze například navigovat bez řidiče.
Společnost KION Group v letošním roce navzdory předpokládanému zpomalení globálního trhu navazuje na loňské rekordní hospodářské výsledky. V roce 2015 firma v tržbách poprvé pokořila hranici 5 miliard eur.
Od začátku roku vyrábí KION Stříbro vysokozdvižné vozíky typu „retrak" značky Linde. Nová výrobní hala v současnosti zaměstnává 150 lidí. Investice do vybavení budovy dosáhla asi 14 milionů Eur (téměř 400 milionů korun). Hala se rozkládá na ploše o rozloze přibližně 24 000 metrů čtverečních. Budovu vybudovala developerská společnost Panattoni Europe v Ostrově u Stříbra ve spolupráci s českou společností Accolade.