Řada střídavých pohonů s frekvenčními měniči s označením AC30, známá především svou flexibilitou, jednoduchostí a spolehlivostí, byla rozšířena o další modely. Nové pohony pokrývají výkonový rozsah od 0,75 kW do 75 kW a k dispozici jsou také pohony se snímačem pulzů s možností zpětné vazby. Řada AC30 je nyní k dispozici v pěti různých velikostech rámů a poskytuje uživatelům mimořádnou úroveň řízení, od pohonu jednoduchých čerpadel a ventilátorů s otevřenou smyčkou až po aplikace u výrobních linek s uzavřenou smyčkou. Tedy tam, kde je klíčovým požadavkem spolehlivé a přesné řízení otáček motoru.
Střídavé pohony s frekvenčním měničem AC30 poskytují komplexní a cenově efektivní řízení buď střídavých asynchronních motorů, anebo servomotorů s permanentními magnety (PMAC). Důležité rozšíření rozsahu funkčních vlastností představuje zavedení volitelného modulu zpětné vazby pro pulzní snímače, díky kterému lze použít pohon v řízení s uzavřenou smyčkou místo pohonu s otevřenou smyčkou. To umožňuje optimalizaci ve vysoce dynamických aplikacích, jako jsou například navijáky a jeřáby, kde otáčky nebo točivý moment motoru vyžadují přesné řízení.
Díky integrované funkci monitorování spotřeby energie dokáže řada pohonů AC30 přizpůsobit otáčky motoru podle měnících se požadavků jejich aplikace, čímž se podporuje snížení spotřeby energie. To nejen šetří peníze, ale také zvyšuje mechanickou životnost motorů, čerpadel, ventilátorů a přidružených zařízení, jako jsou např. potrubní systémy. Navzdory jednoduché konstrukci pohonů AC30 nevznikají v oblasti funkčních vlastností žádné kompromisy. Uživatelé mohou například využívat integrovaná makra pro celou řadu aplikací a softwarový nástroj Parker Drive Developer (PDD) na bázi CodeSys, který jim umožňuje vytvářet sofistikované funkce PLC, jež by dříve vyžadovaly nasazení samostatného PLC systému. Kromě toho lze díky flexibilní a vysoce modulární konstrukci jednoduše přidat širokou škálu komunikačních možností, jako jsou Profinet, Profibus a EtherCAT společně s moduly přídavných I/O.