Technologie Pi — Terminal Defense for Humanity navržená Philipem Lubinem z americké University of California v Santa Barbaře řeší kompletní likvidaci nebezpečných objektů ohrožujících Zemi.
Sluneční soustava je neklidné místo, kde se potuluje spousta kosmických balvanů a planetek. Ty větší z nich by mohly ohrozit lidskou civilizaci, ba i veškerý život na Zemi, kdyby se s ní srazily. Dávní dinosauři o kosmické katastrofě až do posledních chvil nevěděli. My jsme na tom lépe a máme slušnou šanci, že takový blížící se objekt vystopujeme.
Detekce nebezpečné planetky je ale jenom polovinou úspěchu. Pak je ještě nutné hrozící srážku odvrátit. Odborníci NASA a dalších institucí již vyvíjejí technologie, s nimiž bude možné pozměnit dráhu nebezpečného tělesa tak, aby minulo Zemi. Problém je ale v tom, že takový zásah vyžaduje, abychom rizikovou planetku objevili minimálně celé měsíce nebo raději roky před možnou srážkou se Zemí. V dnešní době se ale často stává, že jsou planetky objeveny jen týdny, dny nebo dokonce hodiny před tím, než se k Zemi přiblíží.
V takových případech by mohla pomoci nová technologie Pi — Terminal Defense for Humanity, kterou by bylo možné nasadit velmi pohotově. Namísto odklánění nebezpečného objektu z jeho dráhy počítá s jeho kompletní likvidací.
Na zničení planetky v poslední chvíli by se podílely rakety, které vynesou do kosmu hejno tyčí. V každé raketě by bylo umístěno 10 × 10 tyčí po 100 kg, v případě menší hrozby pak 50 × 50 tyčí o hmotnosti 40 kg. Na jeden objekt by mohlo být vypáleno několik vln takových raket vytvářejících „oblak“ tyčí, do nějž planetka vletí velkou rychlostí a který by ji tak měl rozprášit na kousky jako výstřel z brokovnice. Zbytky tělesa by pak následně shořely v atmosféře.