Na našem trhu působí více výrobců elektroměrových rozvaděčů či prázdných rozvodných skříní. Jedním z nich je i firma SFOS.SK s.r.o., která pravidelně přichází s inovacemi svých výrobků, aby svým zákazníkům - elektrikářům zjednodušila montáž i servis. Přečtěte si, čím se jejich elektroměrové rozvaděče a skříně odlišují.
Stejný vzhled i po letech díky UV ochraně
Oblíbeným materiálem pro výrobu elektroměrových rozvaděčů a rozvodných skříní do exteriéru je tvrzený polyester plněný skelným vláknem. Používá jej také výrobce SFOS, který vyrobí ročně tisíce skříní, je lehký, pevný a odolný vůči dešti, sněhu, UV záření a dalším vlivům počasí.
Abychom však zajistili, že rozvaděče neztratí svůj vzhled ani po letech vystavení přímému slunci, nabízíme je ve variantách ošetřených UV odolným lakem. Takto lakovaný elektroměrový rozvaděč je chráněn před změnou barevnosti, ke které může UV záření časem přispět.
„Je to čistě estetická záležitost, která nemá vliv na odolnost skříně. Ve SFOS však chápeme, že to některým zákazníkům vadí, proto jsme přišli s řešením. Elektroměrové rozvaděče nabízíme již i ve variantách ošetřených UV odolným lakem," říká majitel Gabriel Křížek.
„Takto ošetřené skříně mají sice nepatrně vyšší cenu, díky lakování však budete mít jistotu, že si rozvaděč zachová vzhled i když bude osazen na přímém slunci," dodává.
Kromě toho vyrábí SFOS v provedení s UV odolným lakem také prázdné přístrojové skříně. Všechny takto upravené rozvaděče a skříně naleznete v jejich e-shopu Sfos.cz označené modrým štítkem „UV ochrana". Chcete-li ušetřit a UV ochranu nepotřebujete, stále si můžete vybrat také varianty bez lakování.
Pevnější svorky a šrouby pro jednodušší montáž i servis
UV ochrana není první - a určitě ani poslední inovací, kterou ve SFOS do výroby elektroměrových rozvaděčů zavedli.
„Ve SFOS posloucháme své zákazníky a na základě jejich zpětné vazby naše výrobky stále vylepšujeme. Cílem je zjednodušovat jim montáž a údržbu," vysvětluje Křížek.
V elektroměrových rozvaděčích SFOS tak například nenajdete levné řadové svorky, jaké běžně používá konkurence. Vsadili na robustnější celomosazné svorky, které snesou až 100 A při průměru vodiče 25 mm2. Tyto svorky jsou pevnější, elektrikář k nim má lepší přístup a zapojí je rychleji.
Podobné je tomu iu plombovacích šroubů krytů. Větší velikost M5 namísto dosavadní M3 přináší jednodušší a rychlejší montáž, ale i menší opotřebení při opakované demontáži a montáži.
Prázdné skříně i pro slaboproud, plyn či vodu
Zajímavou kategorií v nabídce SFOS jsou zmiňované prázdné přístrojové skříně. Vycházejí z elektroměrových rozvaděčů a naleznete je v různých montážních provedeních - na stěnu, na plot, do stěny, do plotu, do betonu či do země. Vyrábějí je s různou šířkou a výškou as jedno- či dvoukřídlými dvířky.
Hodí se k instalaci elektrických i neelektrických zařízení, které potřebujete v exteriéru ochránit před vlivy počasí či vandalismem.
Gabriel Křížek uvádí, že použití je různé: „Elektrické rozváděče, skříně na elektrické zásuvky, slaboproudé rozváděče pro kamerové systémy, rozváděče pro optické sítě, plyn... a mají v oblibě i firmy instalující závlahové systémy. Samozřejmě, prázdné skříně umíme přizpůsobit na míru i vybavit montážními deskami a elektrickými přístroji."
Rozšiřování sortimentu, slevy a nákup bez DPH
Kromě rozvaděčů vlastní výroby naleznete v e-shopu Sfos.cz i elektroinstalační materiál jako modulární přístroje (jističe, proudové chrániče apod.).
„Nabídku neustále rozšiřujeme. Myslíme i na velkoodběratele, kterým nabízíme nižší ceny a možnost bezstarostného nákupu bez DPH pro plátce DPH v České republice. Dokážeme vypracovat i individuální cenovou nabídku na materiál, rekonstrukci nebo stavbu," uzavírá majitel Gabriel Křížek.