Jedna z největších strojírenských akcí v Evropě, která svou formou představuje veletrh se zaměřením na pokročilé výrobní technologie, materiály, metalurgii, aditivní výrobu, softwarovou automatizaci procesů či elektroniku, za několik dnů otevře své brány. Veletržní areál Fieramilano Rho bude hostit EMO Milano 2021 od 4. do 9. října.
Pandemická situace se pomalu zklidňuje a díky tomu přibývají akce, v jejichž rámci je možné setkávat se naživo, prezentovat nové výrobky a uzavírat obchodní kontrakty tak, jak bylo zvykem před nástupem korona viru. Chvíli sice ještě potrvá, než si budeme moci skutečně oddechnout, ale podzimní série ožívajících veletrhů nám dává naději, že bychom už i v oblasti větších akcí mohli brzy udělat za „obdobím izolace“ definitivn tečku. Máme za sebou pražský stavební veletrh For Arch, připravujeme se v posunutém listopadovém termínu na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně a už za týden se otevřou brány veletrhu EMO 2021 v italském Miláně.
4. až 9. října v Miláně
EMO je nesporně přední veletržní událostí v oblasti obráběcích strojů, robotů a automatizačních systémů. Jde o putovní výstavu střídavě pořádanou v Itálii a v Německu (akce se pravidelně střídá s německým EMO Hannover). Jelikož jde však o veletrh s dvouletou periodou, do Itálie se vrací po šesti letech.
Celková výstavní plocha 110 000 m2 a více než 700 vystavujících podniků, z nichž 60 % tvoří zahraniční společnosti, sice logicky nejsou ani zdaleka rekordní (posledního ročníku se účastnilo přes 155 000 návštěv níků ze 120 zemí a vystavovalo na 1 600 firem), nicméně dokazují, že řada firem zvládla náročné období a neustala s vývojem nových produktů a že osobní kontakt pro ně zůstal nadmíru důležitý.
Kromě široké a rozmanité nabídky produktů bude EMO Milano 2021 představovat řadu vedlejších iniciativ, jako je EMO Digital (výstavní prostor zaměřený na digitální technologie), EMO Additive Manufacturing (věnovaná jedné z nejslibněji se rozvíjejících oblastí výroby), EMO Start-Up (nabízející pohled na nové podniky pracující na vývoji produktů a projektů souvisejících se světem výrobních systémů a zpracování kovů) či novinka nazvaná Speakers Corner (projekt, ve kterém pořadatel akce slibuje „spojení výstavy s tematickými, hloubkovými kulturními analýzami a diskusemi, rozvinutými prostřednictvím úplného programu doprovodných akcí“).
Speakers Corner bude hostit setkání organizovaná odborníky, organizátory a vystavovateli. Vystavující společnosti tak budou mít možnost představit své novinky i mimo své stánky. V programu organizovaném podle konkrétních témat již bylo naplánováno více než 80 setkání se zaměřením na vystavené produkty v kategoriích obráběcí stroje, robotika, aditivní technologie, metrologie a kontrola kvality, ITC a digitální technologie, nástroje, komponenty a základní technologie, poradenství a start-upy. Účast na akcích je bezplatná a všechna setkání budou živě streamována a následně v záznamech i dostupná na webu emo-milano.com, aby o důležité informace nepřišli ani ti, kteří se fyzicky nebudou moci akce zúčastnit. Zavedení hybridních účastí je zkrátka jedním z mála pozitiv, které covid-19 přinesl.
Veletrh bude zahájen inauguračním ceremoniálem, který se má konat v Auditoriu servisního střediska Fieramilano Rho v pondělí 4. října od 10:30.
3D Signals (hala 7 | H26)
3D Signals urychluje digitální transformaci výrobců do éry Průmyslu 4.0. Její řešení zpřístupňuje dohled nad výrobou díky rychlému, neinvazivnímu a strojově agnostickému nasazení celé řady senzorů. Platforma pro sledování výkonu aktiv na bázi AI transformuje tato data na výkonné poznatky a v cloudu poskytuje nástroje pro analýzu a business intelligence. Řešení slibuje zvýšení produktivity strojů a snižuje provozní náklady během několika měsíců od instalace.
(Celý článek naleznete v aktuálním vydání Technického týdeníku.)