Koncern Lanxess AG sídlící v Kolíně nad Rýnem se při výrobě termoplastických sloučenin a kompozitních materiálů čím dál více spoléhá na využívání recyklovaných surovin. Snaží se tak podporovat přechod od jednorázových výrobků k oběhovému hospodářství. Hlavním cílem je převést větší podíl plastových výrobků na udržitelné základy tak, aby byl rozvoj koncernu méně závislý na spotřebě fosilních zdrojů a co nejvíce chránil životní prostředí.
Mezi výsledky této strategie lze započítat materiály typu Durethan ECOBKV30H2.0, ECOBKV35H2.0 a ECOBKV60XF. Tyto nové sloučeniny polyamidu 6 obsahují 30, 35 a 60 % recyklovaných vláken vyrobených ze skleněného odpadu vznikajícího při výrobě skleněných vláken (Post Industrial Recycling). Zmiňované nové sloučeniny najdou uplatnění zejména v automobilovém průmyslu. Například Durethan ECOBKV60XF nabízí výjimečnou pevnost a tuhost, díky čemuž je vhodný pro výrobu konstrukčních součástí, jako jsou držáky pedálů a sloupky A, B a C, a také lehké akumulátory pro elektromobily.
Společnost Ecocycle, věnující se recyklování plastových a dalších odpadů, zkontrolovala množství recyklovaného materiálu v každé směsi pomocí metody hmotnostní bilance a využití odpadního skla a udělila společnosti Lanxess certifikát v souladu s ISO 14021: 2016.
Výhodou odpadního skla je, že taje při nižších teplotách než suroviny používané při výrobě skleněných vláken. Jeho využití tak pomáhá šetřit energie a přispívá ke snižování produkce emisí CO2. Používání odpadního skla také šetří skelné suroviny a odpadní sklo není třeba likvidovat.