Německá společnost Covestro AG z Leverkusenu vyvinula nový typ koncepce světlometů založených na různých typech polykarbonátu Makrolon za cílem snížení počtu konstrukčních dílů a počtu montážních operací ve srovnání s konvenčními řešeními. Podle vyjádření společnosti by se navíc hmotnost světlometů mohla snížit až o 1,5 kg.
Zatímco tradiční automobilové světlomety jsou poměrně složité a většinou se skládají z více dílů, v nové koncepci společnosti Covestro je však konstrukce redukována na reflektor s pouzdrem, čočkou, clonou a vnějším krytem objektivu.
Díky modulární konstrukci světlometů a zaměřením na vhodný plast bylo nutné omezit práci potřebnou na prořezání, třídění a skladování v recyklačních tocích. Kromě čistého polykarbonátu a směsi plastu na bázi s ABS se používá pouze tenký nános odolávající poškrábání, a to u vnějších krytů čočky a metalizace na reflektorech.
LED moduly pro potkávací a dálková světla, stejně jako odpovídající reflektory jsou vyráběny kombinací vícesložkového vstřikování a designu MIP (molded in place – lisování na místě) z tepelně vodivého polykarbonátu Makrolon TC8030 a typu Makrolon DS801. Díky těmto materiálům a efektivní technologii je výrobce schopen snížit náklady a hmotnost u chladičů, stejně jako příslušenství a dalších součástí.
Kromě světelných zdrojů budou do světlometů vozidel v budoucnu integrovány nové technologie LiDAR, radar a kamery. To však vyžaduje použití tepelně vodivých materiálů k odvádění vznikajícího tepla z titulu elektroniky a světelných zdrojů. Podle výrobce je pro tyto účely vhodný Makrolon TC8030, který integruje řízení tepla přímo do pouzdra, což je také součástí nové koncepce světlometů.