Profesionální termokamery dle typu použití standardně pracují s termografickým senzorem, který má rozlišení od 4 800 pixelů až po 76 800 pixelů. Vyšší detaily termografických snímků však znamenají větší bezpečnost pro pracovníky i snazší
a rychlejší odhalení teplotního přetížení. Nové nejvyšší modely termokamer využívají technologie z klasických digitálních fotoaparátů a poskytují díky tomu navýšení rozlišení až
4 násobek, tedy až 307 200 pixelů.
Uvedená technika navýšení rozlišení je zajištěna vytvořením čtyř snímků identické situace za sebou, kdy dojde k posunu snímače o polovinu pixelu v dalších třech směrech. Tím se vykryjí mezery mezi jednotlivými snímanými body a konečný termografický snímek se sestaví v jeden s rozlišením 640 x 480 bodů. Tuto inovaci přináší nové termokamery Fluke s modely TiX560 a TiX520.
Nové kamery jsou vybaveny displejem se stejným rozlišením, tedy 640 x 480 bodů, který přesně odpovídá pořizovaným záznamům, aby je bylo možné analyzovat přímo v terénu a v plném detailu bez nutnosti dalšího zvětšování. K tomu pomáhá i velikost displeje 5,7" (ve srovnání se současnými 3,5" a 320 x 240 bodů) a jeho dotykové ovládání.
Pohodlné pořizování záznamů umožňuje otočný objektiv, který zaměří situaci v rozsahu 180° při souběžném natočení displeje k uživateli. Pro specifické potřeby lze volitelně využít širokoúhlý objektiv nebo teleobjektiv. Technologie LaserSharp® zajistí zaostření na požadovaný měřený předmět a v těchto modelech umí navíc i měřit vzdálenost od objektu, zaznamenat ji do termosnímku a také se využívá jako laserové ukazovátko.
Termokamery jsou vybaveny očekávanými funkcemi pro zobrazení, jako jsou prolínání termálního a reálného obrazu IR FusionTM a AutoBlendTM nebo obraz v obraze (PIP). Zobrazení nabízí celkem 16 barevných palet, 8 standardních a 8 speciálních palet Ultra ContrastTM. K termosnímkům lze pořizovat i hlasové záznamy a dodatečné fotografické poznámky, které mohou upřesnit okolnosti měření, případně umístění měřeného objektu. Záznam videa je možný jak ve standardním viditelném spektru (.avi), tak i v radiometrickém zobrazení (.is3).
Mezi praktickou výbavu patří LED svítilna pro snímání nebo videozáznam měřené oblasti i za zhoršených světelných podmínek. Vestavěný digitální fotoaparát pak disponuje rozlišením 5 megapixelů a umožňuje 2x, 4x nebo 8x digitální zvětšení.
Radiometrické soubory (.is2, .is3) lze upravovat ve zdarma dodávaném softwaru Fluke SmartView pro analýzu termografických snímků. Ten se využívá i pro živý přenos videa z kamery přes USB kabel nebo bezdrátově přes WiFi. Bezdrátového přenosu, tentokráte přes Bluetooth LE, se využívá i při komunikaci s aplikací Fluke Connect v mobilním telefonu, tabletu nebo notebooku*.
Jedna lithium-iontová baterie poskytuje kameře až 3 hodiny nepřetržitého provozu a součástí dodávky jsou dvě, včetně nabíječky pro obě baterie zároveň.
Rozdíly mezi TiX560 a TiX520 jsou v rozsahu měřených teplot, první z nich je schopna měření od -20 °C do +1200 °C a druhá od -20 °C do +850 °C. Oba modely jsou dostupné s obnovovací frekvencí 60 Hz nebo 9 Hz a TiX560 navíc nabízí dálkové ovládání pro měření ve specifických situacích.