Na pomoc obětem zemětřesení v Chorvatsku poskytla Skupina MOL 50 mobilních domů a 6 sanitárních kontejnerů v hodnotě 125 000 EUR (950 000 HRK). V oblasti Sisak-Moslavina, nejvíce postižené přírodní katastrofou, v nich najdou dočasné ubytování lidé, kteří museli opustit své domovy. První mobilní domy a kontejnery dorazily do města Petrinja již v pátek, další přijdou v průběhu tohto týdne.
Skupina MOL jako největší zahraniční investor v Chorvatsku, přijala zodpovědnost za lidi, kteří se v důsledku zemětřesení ocitli v problematické situaci, především pak ty, kteří žijí v oblasti Sisak. V této oblasti má zároveň Skupina MOL své průmyslové centrum a žije zde více než tisícovka jejích zaměstnanců. Proto se Skupina MOL ve spolupráci s chorvatským ředitelstvím pro civilní ochranu rozhodla ihned jednat a poskytnout pomoc v hodnotě 125 000 EUR (950 000 HRK).
„Skupina MOL soucítí s obětmi zemětřesení v Chorvatsku. Jakožto největší zahraniční investor považujeme za svou povinnost pomoci chorvatskému lidu v této složité situaci. Škody utrpěly i obytné budovy, je tedy nutné co nejdříve zajistit přimeřené možnosti pro bydlení především rodinám s dětmi. Mnozí z nich jsou zemědělci či chovatelé, pro které je zásadní, aby jim řešení dovolilo zůstat v blízkosti jejich domovů. Proto jsme ve spolupráci s místním ředitelstvím pro civilní obranu poskytli lidem v nouzi 50 vytápěných mobilních domů a 6 sanitárních jednotek. Po dobu trvání oprav zničených budov budou mobilní domy velkou pomocí," uvedl Jozsef Molnár, generální ředitel Skupiny MOL.
V oblastech postižených zemětřesením se na humanitární pomoci aktivně podílejí všechny členské společnosti Skupiny MOL. Společnost INA věnovala na okamžitou pomoc 2,5 milionu HRK, z čehož 500 tisíc HRK je určených pro nemocnici v Sisaku, 2 miliony pak půjdou organizacím a institucím zapojeným do likvidace škod v důsledku zemětřesení. INA a její dceřiné společnosti již poskytly karavany a kontejnery, které slouží jako dočasné ubytování pro 100 osob. Zajištěny byly také pohonné hmoty, desinfekční prostředky a plynové lahve. Zaměstnanci vyhlásili sbírku baleného jídla a oblečení, které průběžně předávají chorvatskému Červenému kříži. Společnost INA dále zpřístupnila své sklady v Sisaku místním orgánům pro usnadnění humanitární pomoci. V celé oblasti postižené zemětřesením dostávají účastníci záchranných akcí na čerpacích stanicích INA a Tifon zdarma kávu a balenou vodu.
Zemětřesení v Chorvatsku způsobilo menší škody také samotné společnosti INA. Výrobní zařízení však katastrofu ustála bez jakýchkoli škod, aktivity společnosti INA - průzkum a těžba uhlovodíků, chod rafinérie, velkoobchod a maloobchod tak v souhrnu žádné problémy nezaznamenaly a dále pokračují v provozu.