Raphael Kiesel reprezentuje nejmladší generaci evropských inovátorů. Ačkoliv mu není ani třicet let, vede vlastní výzkumný tým v rámci Fraunhoferova ústavu a je ředitelem Mezinárodního centra pro propojenou, adaptivní výrobu.
Jeho vizí je maximální propojenost mezi moderním výrobním procesem a inovačními společnostmi. Důležitá je dle něj otevřená komunikace napříč průmyslovými odvětvími, v níž bude obava o potenciální zneužití ze strany konkurence potlačena na úkor inovací a nových postupů. Aktivní znalosti a data z více oborů mohou testovacím pracovištím pomoci vytvářet nová řešení a postupy. Zároveň si však musí být zúčastněné společnosti jisté, že jejich data jsou v dobrých rukou a nedojde k jejich zneužití. Více důvěry znamená zkrátka více užitečných inovací.
Raphael Kiesel vystoupí na Konferenci o transformaci průmyslu 14.11. v TOP hotelu v Praze.
Info a registrace na 1. PRAŽSKOU MEZINÁRODNÍ KONFERENCI O TRANSFORMACI PRŮMYSLU zde.
Fraunhoferův ústav
Naši němečtí sousedé patří dlouhodobě ke světové špičce v řadě průmyslových odvětví. Za svůj úspěch vděčí z velké části aplikovanému výzkumu, tedy oboru, který spojuje nejnovější vědecké poznatky s výrobní praxí. O tom, že jsou si důležitosti této disciplíny vědomi, svědčí existence Fraunhoferova ústavu pro výrobní technologii (IPT).
Tato instituce byla založena v roce 1949 a významně se podílela na řadě výrobních úspěchů západního Německa (a později i spojené SRN). V současnosti zaměstnává více než 25 000 pracovníků a hospodaří s ročním rozpočtem v řádech miliard eur. Je tak největší organizací svého druhu v Evropě, čímž se řadí do nejužší světové špičky.
Fraunhoferův ústav má sídlo v Mnichově, avšak pracuje pro něj několik desítek specializovaných výzkumných center v Německu, Evropě i USA. Zřizovatelem ústavu je přímo německý stát, který se částečně podílí i na jeho financování. Hlavní část peněz na provoz však ústav získává z projektů, které realizuje pro veřejný nebo soukromý sektor.