Audiovizuální technologie Panasonic vytvořila velkolepou rekonstrukci Sixtinské kaple jako novou, pohlcující jevištní show v Auditorium Conciliazione v Římě, která se dotýká všech smyslů.
„Guidizo Universale. Michelangelo a tajemství Sixtinské kaple" využívá
30 profesionálních laserových projektorů, které zprostředkovávají obecenstvu pocit, jako by se nacházeli uprostřed Sixtinské kaple, a prožívali virtuální zážitek mimořádné kulturní hodnoty.
Umělecká show kombinuje živé divadelní představení a nehmatatelnou magii speciálních efektů prostřednictvím nejnovějších AV technologií. Líčí tak obecenstvu dosud nevyslovený příběh prostřednictvím slov a obrazů.
Panasonic Visual Systems Solutions je technickým partnerem této umělecké show, kterou produkuje společnost Artainment Worldwide Shows, s vědeckým dohledem Vatikánských muzeí.
Pohlcující zážitek byl rozdělen do pěti sektorů - tvoří je dvě boční stěny, na které míří 8 projektorů PT-RZ31K se svítivostí 31 000 lumenů; klenutý strop s 6x 20 000lumenovými projektory PT-RZ21K a 2x PT-RZ31K; předscéna obsahující 4x PT-RZ31K; čelní síťová stěna s 4x PT-RZ31K; a konečně 2x 12 000 lumenů PT-RZ12K pro zobrazení Michelangelova Davida na jevišti, a 4x projektory PT-RZ21K s EL-D75LE95 ultrakrátkou projekční vzdáleností pro promítání vertikálně na jeviště shora.
Daniele Parazzoli, výkonný ředitel společnosti Event Management, vysvětlil: „Vybrali jsme Panasonic, protože jako značka má skvělou pověst pro svou spolehlivost v laserové technologii v 3čipových DLP projektorech. Při zobrazování fresek Sixtinské kaple bylo cílem dosáhnout výsledek rovnocenný originálu - konzistence barev a kontrastní poměr projektorů Panasonic byly určujícími faktory pro dosažení tohoto cíle."
Tvůrcem představení je Marco Balich, umělecký ředitel a producent olympijských ceremoniálů v Turíně v roce 2006 a v Riu v roce 2016, který prohlásil: „Bez využití nejnovějších technologií bychom nikdy nedokázali úspěšně a konkrétně vyjádřit naši vizi, zaujmout pomocí pohlcujících 270° projekcí nové generace a přispět tak k obohacení jejich znalostí o uměleckých mistrovských dílech z minulosti."
Marco pokračuje, „Pro nás bylo stěžejní, abychom mohli využít víceúrovňovou technologii. Takovou, která především musí splňovat, a pokud je to možné, dokonce překonávat naše očekávání z hlediska kvality obrazu a jasu. Kromě toho bylo důležité, pokud jde o spolehlivost, mít snadno použitelná řešení, abychom se mohli soustředit na výrobu vlastního obsahu, který by přinesl efekt 'překvapení i údiv', což je přesně to, co nám Panasonic poskytuje."
„Jako jedna z předních firem na trhu rádi rozvíjíme nové možnosti na trhu. Je to velká čest být součástí této jedinečné a originální události, kde se umění snoubí s nejmodernější technologií s cílem vytvoření živého představení," řekl Jan Markus Jahn, ředitel společnosti Visual Systems Solutions Panasonic Europe. „Díky kreativitě Marco Balicha a společnosti Artainment Worldwide Shows máme příležitost představit naši špičkovou laserovou projekční technologii a demonstrovat tak v plné míře, jak společnost Panasonic naplňuje své motto 'Libertà di Creare' (Svoboda tvorby)."