Severokorejská uprchlice a jihokorejská spisovatelka představí v Praze novou knihu MŮJ ŽIVOT V SEVERNÍ KOREJI. Vystoupí 30. 11. v 17.30 na Filozofické fakultě (nám. Jana Palacha 1, aule P200, vstup volný).
Vzácné svědectví o životě obyčejné rodiny v Severní Koreji vydalo v českém překladu Tomáše Horáka nakladatelství 65. pole. Mladá žena popisuje krutou všední realitu v této nejuzavřenější zemi světa. KLDR připomíná vězení pod širým nebem, ze kterého není úniku. Uspěla jen hrstka mužů a žen. Pak Čihjon je jednou z těchto přeživších. Podařilo se jí uprchnout, a to dokonce dvakrát. K útěku se odhodlala po té, co byla svědkem mnoha utrení. Její vzpomínky realisticky a bez sentimentu vykreslují šokující poměry v patrně nejtvrdší diktatuře světa.
Díky svědectvím Severokorejců, kteří v uplynulých 25 letech uprchli ze své vlasti, se svět dozvěděl o zvěrstvech, jež Kimův režim páchá na vlastním lidu. Mrazivá zpráva OSN před několika lety konstatovala, že severokorejské zločiny proti lidskosti „nemají v současném světě obdoby".
Jedna věc jsou prohlášení vyšetřovacích orgánů o každodenních hrůzách života v Severní Koreji. Něco jiného je číst osobní svědectví. Kniha Můj život v Severní Koreji je jedním z mála strhujících memoárů Severokorejců, kterým se podařilo utéct do svobodných zemí. Děsivý příběh líčí střízlivým pohledem, bez sentimentu - od dětství po emigraci.
Text je jedinečný také spoluautorstvím dvou žen, které byly vychovány ve vzájemné nevraživosti. Pak Čihjon je dcerou severokorejského stranického funkcionáře, zatímco Čche Serin pochází z rodiny jihokorejského diplomata.
O knize napsali:
„Neuvěřitelný příběh o přežití a útěku, který poskytuje ohromný vhled... Každý, kdo chce porozumět Severní Koreji a inspirovat se silou skutečného přeživšího, si musí přečíst tuto knihu."
War on the Rocks
„Mimořádné... Elegantně napsané, reflexivní, moudré, smutné a místy téměř nesnesitelně bolestivé."
Marcel Theroux, spisovatel a novinář
Knihu výhodně zakoupíte na www.65pole.cz.