Parker Hannifin představil svou vůbec největší světovou instalaci membránového systému na výrobu dusíku s výkonem 3 300 m3/hod. Dusík se v dole používá na zákryt uhelné hmoty a její ochranu před samovznícením. Severomoravský producent černého uhlí se potýkal s řadou problémů souvisejících se zajištěním nevýbušného prostředí v jednom ze svých dolů. Pro jeho inertizaci, stabilizaci vnitřních podmínek a ochranu před samovznícením byl používán plynný dusík, který byl získáván z kapalné báze a potrubím byl přiváděn ze 40 km vzdáleného závodu. Pro dané účely byl navíc používán nadbytečně kvalitní dusík a stávající řešení postrádalo flexibilitu.
Parker Hannifin nahradil stávající způsob dodávek plynu instalací modulárního membránového vyvíječe pracujícího na bázi separace molekul dusíku a kyslíku ze stlačeného vzduchu. Dusík se nyní vyrábí přímo na místě, v kompresorové stanici, kde nově instalovaný generátor využívá přebytečný vzduchový výkon dříve instalovaných kompresorů. Zásadní výhodou tohoto způsobu výroby dusíku je především ekonomický faktor. Roční úspory lze vyčíslit v řádu milionů korun. Další technickou výhodou řešení je efektivní činnost na záložní síti s tlakem 4 bar (g), a to v případě, že by byl z jakéhokoli důvodu mimo provoz primární provozní kompresor s pracovním tlakem 7,5 až 8,0 bar (g).
Navíc membránový vyvíječ Parker Hannifin umožňuje okamžitě a bez zásahu servisního technika měnit čistotu dusíku z 97 na 95 %. Jednoduše lze tedy přepínat čistotu dusíku podle aktuální potřeby. Dusík s nižší čistotou je efektivně využíván například na výrobu hasící pěny.