ABB staví novou výrobní halu v Brně o ploše 8,000 m2. Rozšíření přinese nová místa do výroby i do oddělení vývoje a výzkumu. Mezi nové zakázky na rozváděče vysokého napětí patří dodávka pro americký Chevron.
Brněnský závod se rozšířením výroby stává jediným závodem ABB, který na trh dodává oba hlavní druhy rozváděčů vysokého napětí, tedy vzduchem izolované a plynem izolované.
98 % výroby rozváděčů jde přitom na vývoz. Nové zakázky a převedení části výroby z Německa vytvoří přibližně 100 pracovních míst. Společnost ABB je obsadí jak ze stávajících vlastních kapacit, tak náborem desítek nových zaměstnanců. Ti najdou uplatnění i v nově budovaném brněnském centru ABB pro vývoj a výzkum.
Zakázka pro Chevron, který investuje do produkce plynu, spočívá v dodání kompletní elektrifikace v celkové hodnotě 120 milionů dolarů od koncernu ABB. Jedná se o částečně podmořský a energeticky náročný projekt. Plyn se musí pročistit a stlačit, aby mohl být dopraven 135 km dlouhým potrubím, což vyžaduje obrovské množství energie. Brněnský závod ABB se na projektu bude podílet právě dodávkou rozváděčů. Jedná se o vzduchem izolované rozváděče vysokého napětí UniGear ZS1 a plynem izolované ZX.2. Zařízení budou instalována na těžební plošině společnosti Chevron.