Značka AOC, specialista na monitory, rozšiřuje své portfolio přenosných monitorů o model I1601P. Ten nabízí snadné rozšíření ze sestavy s jedním monitorem na multi-monitorové řešení – ať už na cestách, v práci nebo v malé domácí kanceláři. 15,6“ novinka I1601P (s úhlopříčkou 39,5 cm) se svou kompaktností a velikostí přibližuje notebookům. Monitor je vybaven IPS panelem, s rozlišením Full HD, který nabízí bohaté barvy, ostrost i široké pozorovací úhly (170° / 170°). Lze jej připojit přes vstup USB-A i USB-C pomocí jediného kabelu, který je součástí balení.
Značka AOC, specialista na monitory, rozšiřuje své portfolio přenosných monitorů o model I1601P. Ten nabízí snadné rozšíření ze sestavy s jedním monitorem na multi-monitorové řešení - ať už na cestách, v práci nebo v malé domácí kanceláři. 15,6" novinka I1601P (s úhlopříčkou 39,5 cm) se svou kompaktností a velikostí přibližuje notebookům. Monitor je vybaven IPS panelem, s rozlišením Full HD, který nabízí bohaté barvy, ostrost i široké pozorovací úhly (170° / 170°). Lze jej připojit přes vstup USB-A i USB-C pomocí jediného kabelu, který je součástí balení.
I když je technologie USB-C stále běžnější, starší notebooky a zařízení tento port nemusí mít. V tomto případě technologie DisplayLink přenáší video signál přes běžný port USB-A a nabízí tuto výhodu vyšší produktivity na celou řadu dalších novějších i starších zařízení. Ovladače DisplayLink lze stáhnout pro různé operační systémy, včetně Windows, macOS, Android, ChromeOS a Ubuntu. Flexibilní použití pro starší i moderní počítače umožňuje několik scénářů, ve kterých lze AOC I1601P použít. V podnicích a domácnostech, kde některá zařízení mohou mít USB-C a některá pouze USB-A, zajišťuje I1601P prodloužení displeje. Další výhoda sekundární obrazovky je například v tom, že na jednom displeji se může zobrazovat e-mail nebo klient chatu, zatímco na druhém se zobrazuje dokument aplikace Word nebo tabulka. Nebo můžete sledovat video na jednom displeji a dělat si poznámky na druhém. Vše záleží jen na vaší fantazii.
Design I1601P je minimalistický, se šedou hliníkovou zadní částí a tenkými černými rámečky na přední straně. Přiložená SmartCase může zároveň chránit displej před poškrábáním při přenášení, ale také sloužit jako skládací stojan. S hmotností pouhých 800 g je dostatečně lehký, aby jej bylo možné nosit v tašce nebo batohu v letadlech a vlacích nebo při každodenním dojíždění.
AOC I1601P využívá 15,6” IPS panel s rozlišením 1920 x 1080 a nabízí obnovovací frekvenci 60 Hz a dobu odezvy 5 ms GtG. S úrovní jasu 220 nitů a antireflexní vrstvou je použitelný v nejběžnějších světelných situacích. Pro snížení potenciálně škodlivé modré vlnové délky lze aktivovat technologii LowBlue. Monitor I1601P lze používat v režimech na šířku a na výšku. K OSD lze přistupovat pomocí fyzických tlačítek a také pomocí softwaru i-Menu, kde lze povolit funkci Auto-Pivot.
AOC I1601P bude k dispozici od srpna 2021 za doporučenou koncovou cenu 6169 Kč (239 EUR).