Progresivní nováčci, kteří září na českém i světovém trhu. To jsou start-upy, jež se rozhodly využít podpory agentury CzechInvest, a i díky ní jsou nyní na špičce.
Základní surovinou receptu na úspěch začínající firmy je inovativní využívání technologií dat v praxi, což napomáhá zrychlování a zjednodušování často zdlouhavých procesů.
ThreatMark Start-up využívající revoluční technologie pro boj s kyberzločinem a podvody v online prostředí. Sektor, na který se ThreatMark zaměřuje, jsou online bankovní účty běžných uživatelů. Tato oblast v současnosti patří mezi oblíbené a výnosné cíle hackerů a kybernetických kriminálníků, kterým se takto ročně podaří odcizit miliardy dolarů. Systém, který brněnská společnost vyvíjí, spadá do kategorie Fraud Prevention a snaží se o rozpoznání legitimního majitele bankovního účtu od hackera. Principem služby je vložení kousku kódu napsaného v JavaScriptu do online bankovnictví banky, která tento program využívá. Kód následně odkazuje na ThreatMark, jehož systém využívá strojové učení a umělou inteligenci a dokáže se na základě vzorců chování a historické stopy naučit, jak se běžně v e-bankingu chová skutečný majitel účtu. Pokud se běžný vzorec chování změní, je vysláno varování a transakce je zablokována. Pro účel analýzy chování uživatelů jsou sledovány stovky parametrů, podle kterých se vytváří jejich digitální otisk a nad každou operací pak vzniká tzv. risk skóre. Produkt ThreatMark se v současnosti úspěšně zabydluje také na mezinárodních trzích, čemuž možná paradoxně pomohla také koronavirová krize a s ní důraz na digitalizaci a online prostředí.
Integromat Start-up se zaměřuje na poskytování funkcí, které umožňují tvorbu profesionálních integrací. Firma sama svou práci přirovnává k lepidlu internetu, a to proto, že propojuje online aplikace a služby, které spolu nekomunikují, a přenáší mezi nimi data. Integromat má na svém kontě mnoho úspěchů, například jeden z největších exitů v historii českých start-upů. Integromat svým uživatelům nabízí mnoho užitečných nástrojů a vlastností, jako jsou například:
perfektní vizualizace,
šablony,
načasování scénářů a dokonalý přehled o jejich průběhu,
diskrétnost,
datové sklady.
BookCore Jedná se o analytickou službu zaměřující se na knižní byznys. Působí na dvou úrovních. V první z nich se nacházejí ti, kteří knihy prodávají na vlastní náklad, a také vydavatelé knih na internetových trzích. Book- Core jim nabízí možnost mít komplexní přehled nad svým byznysem. Pomáhá s datovou analýzou prodejů, recenzí a marketingových informací. Druhá úroveň se týká velkých vydavatelských společností, kterým poskytuje aplikaci ke komplexní analýze tržních příležitostí, výsledků dataminingu a bussiness intelligence. Start-up pracuje s platformami, jako jsou Amazon KDP, Smashwords, Apple, Google, a plánuje tuto řadu dál rozšiřovat.
Whalebone Start-up pomocí sofistikovaného řešení filtruje škodlivé internetové stránky a programy. Systém chránící uživatele a zařízení před hrozbami navíc nevyžaduje instalaci nových softwarů, což výrazně zvyšuje uživatelské pohodlí a nezatěžuje výkon přístroje. Aktuálně jej využívá asi milion uživatelů, ovšem jejich počty stále rostou. Své zákazníky má po celé Evropě a jsou aktivní také na Středním východě, v severní Africe a ve Střední a Jižní Americe. V Česku patří mezi jejich zákazníky například společnost O2.
StormingForce Společnost StormingForce se zaměřuje na širokospektrální poskytování služeb. Využívá k tomu flexibilní platformu Motion, která umožňuje konfigurovat neomezený počet aplikací na míru a je určena jak jednotlivcům, tak i podnikům a školám. Platforma dále poskytuje možnost používat již předem nakonfigurované aplikace nebo služby, jako jsou:
správa znalostí Motion,
zabezpečená online knihovna OneClick,
ochrana obsahu e-mailů Oghma,
portál pro ochranu e-mailů Oghmail.com.
Skrze nástroj Oghma se společnost snaží zabránit kybernetickým útokům, kterým často předchází e-mailová komunikace. Oghma pracuje s každým e-mailovým účtem, uživatel si tedy nemusí měnit poskytovatele a adresu. Obsah e-mailů je uložen mimo samotný e-mail, a jak pro odesílatele, tak i pro příjemce platí, že nepotřebují žádné synchronizované nastavení. /www.czechinvest.org/