Na víc než 26 milionů korun přišly plzeňskou fakultní nemocnici úpravy na chirurgickém oddělení v areálu Bory a rekonstrukce vchodu B v lochotínském areálu nemocnice. Úpravy přinesou větší komfort pacientům i lékařům, na Lochotíně se navíc zvýší počet lékařů v ambulanci.
V borském areálu nemocnice se za zhruba šest milionů korun rekonstruoval operační sál. Samostatné chirurgické oddělení vzniklo v roce 2006 sloučením Vojenské nemocnice a fakultní nemocnice. Ročně oddělení provede přes 3200 operačních zákroků a ambulantně ošetří více než 35.000 nemocných.
Na zhruba 20 milionů korun přišly úpravy u vchodu B v lochotínském areálu. Denně tudy procházejí tisíce návštěvníků nemocnice a také chirurgičtí pacienti. „Rekonstrukce přinesla vzdušné komfortní prostředí jak na chirurgické ambulanci, tak i v jednom z nejfrekventovanějším vchodů do lochotínského areálu," řekl ředitel nemocnice Václav Šimánek. . Několikaměsíční přestavba změnila dispozice celého traktu ve vchodu B.
Díky úpravám budou na ambulanci dva lékaři současně. „Tím dojde k výraznému zkrácení čekací doby před ošetřením. Zároveň v rámci nového ambulantního traktu je k dispozici pokoj, na kterém jsou dvě monitorovaná lůžka pro akutní ošetření nemocných bez nutnosti hospitalizace, například při podání infuzních přípravků," řekl ředitel. Při úpravách vznikla také příjmová recepce a vybavení pro rodiče s malými dětmi.
Dosavadní prostory pro rostoucí počty ambulantních pacientů nestačily. V roce 2015 zdravotníci v lochotínské chirurgické ambulanci provedli víc než 41.000 ošetření, počty se každý rok zvyšují.
Chirurgická klinika se do nemocnice na Lochotíně stěhovala koncem roku 1999. Tvoří ji šest stanic a dvě jednotky intenzivní péče. Pracuje zde zhruba 40 lékařů a stovky sester.