Zástupci zákazníka pod vedením šejka Fead Al Shammari se sešli s vedením ERA v budově její pražské pobočky na Václavském náměstí a podepsali kontrakt, který je výsledkem výběrového řízení, které ERA vyhrála. Na jejím základě dodá firma do Iráku pět stanic, které budou schopny pokrýt vzdušný prostor do vzdálenosti 100 kilometrů od letiště ve městě Najaf, které je známým poutním místem.
Management letiště v Najafu se rozhodl pořídit multilaterační technologii pro dispečery na kontrolní věži, aby získali vlastní, nezávislý přehledový systém přistávajících a odlétajících letadel. Dosud měli k dispozici pouze data ze systému umístěného na 160 kilometrů vzdáleném letišti v hlavním iráckém městě Bagdádu. Dispečeři ovšem neměli k dispozici přehledovou informaci v nižších letových hladinách, protože krajina mezi Najafem a Bagdádem tvoří překážku pokrytí tímto radarem, měli pouze vizuální přehled o blížících se letadlech z věže, což přestávalo vzhledem k zahušťování letového provozu stačit.
Z hodnocení nabízených řešení pro zajištění potřebné bezpečnosti buď pomocí nového radaru, nebo alternativní technologie multilaterace vyšel vítězně ERA WAM (Wide Area Multilateration) systém. Kromě sledovacího systému dodá ERA také displeje se zobrazovacím softwarem ERIS. Projekt Najaf je nyní ve fázi provádění obhlídky místa pro vhodné rozmístění stanic odborníky ERA z oddělení projektového inženýrství a konstrukce. Do roka by měl být systém instalován a proběhnout závěrečné testy na místě.
O městě Najaf
Najaf je druhé nejvýznamnější letiště v Iráku po letišti v hlavním městě Bagdádu, odbaví 15 tisíc letů a milion pasažérů ročně. Popularita této destinace zvláště pro cestující z muslimských zemí spočívá v tom, že město Najaf je třetí nejposvátnější místo islámského náboženství po Mekce a Medině. Je zde pochován Imám Ali, nejvýznamnější persona šíitské odnože islámu, a k jeho hrobu v místní mešitě se pořádají významné poutě pro tisíce lidí.